کاربردهای اورینگ با متریال استاندارد
SuperUser Account
/ دسته ها: مقاله

کاربردهای اورینگ با متریال استاندارد

6 نوع متریال استاندارد لاستیک را با توجه به دامنه ی سختی سنجی ( shore A ) که قابل استفاده در هر شرایطی باشد را به شما معرفی می کنیم : ( در این متن فقط 4 مورد آن وجود داشت )
Viton / FKM : فلورکربن (viton) در مقابل شرایط شیمیایی ، مواد نفتی ، افزایش یا کاهش دما ( درباره  -13°F to +446°F ) کاهش فشار ( افت فشار ) ، نشت گاز در مقدار اندک و حتی مرور زمان و کهنگی مقاومت ویژه ای را از خود نشان می دهد . 
این محصول در موتورهای هواپیما ، سیستم های خودکار سوخت ، صنایع پردازنده های شیمیایی و در شرایط با خلاء بالا کاربرد دارد . همچنین این محصول جهت قرار گرفتن در معرض کتون ها ، قلیاها و مایعات Skydrol پیشنهاد نمی شود .
Nitrile / NBR : Nitrile (Buna-N) الاستومری است که مقاومت بالایی را در برابر محصولات نفتی دارد و به همین دلیل بیشترین کاربرد را دارد . همچنین بازه ی مقاومت حرارتی آن بین      (  -40°F تا  +257°F)  می باشد . نسبت به کارایی بالایی که دارد قسمت مناسبی نیز دارد .
محصول ایده آلل در کاربردهای صنعت هوافضا ، خودروسازی و همچنین در مورد گازهای پروپان و طبیعی می باشد .
ترکیب های خاص نتیریل هیدروژنی شده می توانند مقاومت بیشتری در هنگام قرار گرفتن در برابر گرفتن در برابر گاز اوزن ، نور مستقیم خورشید وهوای تا دمای تا  +300°F را از خود نشان دهند .
Ethylene-Propylene / EPDM: اتیلن – پروپیلن مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما ، جریان آب ، بخار آب ، شرایط قلیایی ، محیط های اسیدی و حلال های اکسیژن دار ، گاز اوزن و نور خورشید را از خود نشان می دهد و بازه ی تحمل دمای آن بین  (  -40°F تا  +257°F) می باشد .
Fluorosilicone / FVMQ: فلوروسیلیکون ، محصولی با بازه ی تحمل دمای  (  -75°F تا  +400°F)  در هر شرایط دمای بالا و پایین پایداری بسیار خوبی را از خود نشان داده است . موارد کاربردی آن در مجاورت مواد قابل اشتعال مثل بنزین ، نفت و حلال ها می باشد ، همچنین FVMQ  در سیستم های سوخت هوافضایی و صنایع خودروسازی و نظامی کاربرد بی نظیری دارد .
این محصول به خاطر استحکام کمی که دارد امکان پارگی نسبی آن در شرایطی که نیازمند اصطحکاک و سایش بسیار زیاد است استفاده نمی شود ( یعنی در مواردی که کاربردهای دینامیکی دارند .) همچنین استفاده آن در مواردی که در معرض موادی مثل روغن ترمز ، سوخت موشک و یا کتون ها قرار بگیرد توصیه نمی شود . 

Print
167 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان