نوشته شده توسط admin_ilkhani
25 اکتبر 2022
0

لاستیک سیلیکـون ( MQ, VMQ, PVMQ )

( MQ, VMQ, PVMQ )

از نـظر فیزیکی، این نوع از لاستیک‌ها مبتنی بـر سیلیکونی هستند که یک عنصر نشات گرفته از کوارتـز دارند. برای تشکیل این سطح از الاستومرهای مصنوعی، گروه‌های آونگی آلی مثل: متیل، فنیل و وینیل متصل به اتم‌های سیلیکون هستند. افزودنی متفاوت زنجیره‌های جانبی، می‌تواند به تنوع قابل توجهی در خواص دست‌یابند. سیلیکون‌ها در برابر گرما، اوزون و اکلیل مقاومت خوبی دارند، پایداری دی الکتریک خیلی خوب و مقاوم در برابر تعداد زیادی از روغن‌ها، مواد شیمیایی و حلال‌ها دارند. سیلیکون‌ها بـهترین خاصیت انـعطاف‌پذیـری در دمای پایین را در میان تمامی الاستـومـرها دارند. اما بهترین خاصیت انعطاف‌پذیری در دمای پایین را در میان تمامی الاستومرها دارند. اما ضعف‌ هایی همـچون استـحکام کششی کم و مقاومت ضعیف در برابر پارگی و سایش را دارا هستند. جهت خرید اورینگ و پکینگ کلیک کنید.

سیستم پختپخت پراکساید در برابر  پـخت پلاتینیوم

ترکیبات سیلیکون استاندارد معمولا پخت پراکسیدی دارنـد. ترکیبات پخته شده با پلاتینیوم خواص انعطاف‌پذیری بهتر و تصعید خیلی کمی در مواد را ارائه می‌دهند. سیلیکون‌های پخت شده با پلاتینیوم معمولا در سیستم دارویی یا دیگر ماده‌هایی با تصعید کم استفاده می‌گردد. اما برای تولید، نیاز به فضای تمیز و کاتالیزور پـر هزینه‌تر پلاتینوم دارند، بنابراین نسبت به پخت پراکسید گران‌تر هستند.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

 ◄سیلکون‌ها تنها می‌توانند با عناصر « لیست سفید » فرمول‌بندی شوند، همانگونه که در لیست 177/2600 21.CFR ( مجموعه مقررات سازمان‌های دولت فدرال ایالات متحده آمریکا ) مشخص شده برای مصارفی که الاستومـر با غذا یا آشامیدنی‌ها در تماس قرار می‌گیرد.

◄سیلیـکون‌ها می‌توانند بـرای تاییدیـه به بنیـاد ملی بهداشت ( NFS ) برای مصارف‌آب ‌آشامیدنی ‌فرستاده شوند.

◄سیـلیـکون‌ها معمولا در سیستم اتـومبیل به عنوان بوت‌ها ( راه ‌اندازها )، شیر ( valve ) فیلتر روغن، درز بند در چراغ و غیره استفاده می‌گردند.

◄قطعات سیلیکونی می‌توانند در سیستم دارویی که نیاز ویژه‌ای به مطابقت با VI CLASS USP دارند، استفاده شوند.

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄موتـور و روغــن جعبـه دنـده  ( روغــن‌های معدنـی )

◄ محـلول رقیـق شـده نمک

◄ آب ملایم

◄ گــرمای خشک

◄اوزون، مقاومت آب و هوایی

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄اسیــدهای غـلیظ و قلیایی‌ها

◄بــخار بالای °210 سانتیگراد

◄سوخت و روغن‌های نفتی

◄ کتون‌ها

بلاگ های مرتبط

>
admin_shakeri
30 اکتبر 2022
0

خرید جعبه اورینگ اینچی و میلی متری

به طور کلی می توان گفت اورینگ یکی از قطعات بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف به حساب می‌آید که در ابعاد و همچنین اندازه های مختلف از جنس های گوناگونی تولید می شود.   به همین علت برای نگهداری از انواع اورینگ و همچنین به دلیل دسترسی راحت تر به آن توصیه می‌شود تا از جعبه مخصوص استفاده شود. با توجه به تنوع بالای اورینگ ها جعبه اورینگ نیز دارای مختلفی است و تعمیرکاران باید با توجه به جنس و ...

اورینگ NBR
admin_shakeri
30 اکتبر 2022
0

اورینگ NBR و سیلیکون رنگی

آب بندی سیستم یکی از مهمترین مواردی است که در حین ساخت ماشین آلات و تجهیزات مختلف نیاز است تا مورد توجه قرار بگیرد برای این کار می‌توان از روش‌های مختلفی مثل لحیم کاری و جوشکاری استفاده نمود ولی متاسفانه این  روش ها همیشه کارآمد نیستند. لذا یکی از ساده ترین کارها  برای آب بندی ماشین آلات استفاده از یک ماده نرم و منعطف می باشد که درون یک قطعه فلزی قرار میگیرد و با پوشاندن فضاهای خالی عمل آب ...