نوشته شده توسط admin_ilkhani
24 اکتبر 2022
0

اتلین/ الاستومراکریلیک  ( ®AEM, VAMC )

(®AEM, VAMC )

متریال AEM

اتلین/ الاستومراکریلیک، کوپلیمری از اتلین و متیل آکریلات به اضافه‌ی مقدار کوچکی از محل پخت مونومر است که شامل مشتقات کربوکسیل اسید می‌باشد. AEM لاستیکی محکم، با تراکم کم، همراه با مقاومت عالی در برابر دمای بالا، روغن‌های معدنی‌داغ، سیالات و آبگیـر‌ها می‌باشد.  انعطاف‌پذیری در دمای پایین و خواص مکانیکی بهتری نسبت به ACM دارد، اما در روغن آنلین کم ( مثل روغنASTM شماره 3 ) و حلال‌های قطبی مقاومت خوبی ندارد. AEM  معمولا برای کاربردهایی انتخاب می‌شود که درخواست عملکرد بهتری در برابـر لاستیک‌های نیتریل و نئوپرین دارند یا خواستار کاهش هزینه نسبت به الاستومرهایی مثل HNBR, FKM  که دارای هزینه‌ی بالاتری هستند، می‌باشند. معمولا در صنعت اتومبیل‌سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم پخت- پخته شده با آمین

اجزای استاندارد AEM بر اساس سیستم جوش دادن آمین می‌باشد.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

◄ AEM انـعطاف‌ پذیــری و مقـاوم خـوبی در برابر پارگی سایـش و  تـراکــم دارد و معمـولا در لبـه‌ی سیـل‌های شفت، مخـصوصا در سیـالات انتــقال اتوماتیک استفاده می‌شود.

◄ کامپاند ویژه‌ی Vamac® می‌تواند باعث ارتقای مقاومت روغـن گردد، اما بعضی از خـواص آن در دمــای پایین را از بیـن می‌بـرد.

®Vamac یک علامت تـجاری ثبـت شده در پلیمرهای اجرایی DuPont می‌باشد.  

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄ اوزون، شرایط جوی، آب‌و‌هوایی و هوای داغ

◄ سیـالات انتـقال اتـوماتیک ( ATF ) و سیالات هدایتگر نیرو

◄ آب

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄ کتون‌ها

◄ سوخت‌ها

◄ روغن‌های ترمز

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
01 مه 2024
0

کانال تلگرام سیل گستر

مفتخریم به حضور برسانیم از این پس شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی تلگرام دنبال نمایید. http://t.me/sealgostar   برای مشاهده انواع اورینگ کلیک کنید.

admin-salari
23 آوریل 2024
0

قیمت کیت

  به اطلاع میرساند  قیمت کیت اورینگ های تایوانی به روز شد.برای مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید: https://drive.google.com/file/d/1Ml-d6pNj-GHlDhwvRep4kr5m6WhOe1G8/view?usp=drive_link کسب اطلاعات بیشتر در مورد اورینگ.