نوشته شده توسط admin_ilkhani
24 اکتبر 2022
0

اتلین/ الاستومراکریلیک  ( ®AEM, VAMC )

(®AEM, VAMC )

متریال AEM

اتلین/ الاستومراکریلیک، کوپلیمری از اتلین و متیل آکریلات به اضافه‌ی مقدار کوچکی از محل پخت مونومر است که شامل مشتقات کربوکسیل اسید می‌باشد. AEM لاستیکی محکم، با تراکم کم، همراه با مقاومت عالی در برابر دمای بالا، روغن‌های معدنی‌داغ، سیالات و آبگیـر‌ها می‌باشد.  انعطاف‌پذیری در دمای پایین و خواص مکانیکی بهتری نسبت به ACM دارد، اما در روغن آنلین کم ( مثل روغنASTM شماره 3 ) و حلال‌های قطبی مقاومت خوبی ندارد. AEM  معمولا برای کاربردهایی انتخاب می‌شود که درخواست عملکرد بهتری در برابـر لاستیک‌های نیتریل و نئوپرین دارند یا خواستار کاهش هزینه نسبت به الاستومرهایی مثل HNBR, FKM  که دارای هزینه‌ی بالاتری هستند، می‌باشند. معمولا در صنعت اتومبیل‌سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم پخت- پخته شده با آمین

اجزای استاندارد AEM بر اساس سیستم جوش دادن آمین می‌باشد.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

◄ AEM انـعطاف‌ پذیــری و مقـاوم خـوبی در برابر پارگی سایـش و  تـراکــم دارد و معمـولا در لبـه‌ی سیـل‌های شفت، مخـصوصا در سیـالات انتــقال اتوماتیک استفاده می‌شود.

◄ کامپاند ویژه‌ی Vamac® می‌تواند باعث ارتقای مقاومت روغـن گردد، اما بعضی از خـواص آن در دمــای پایین را از بیـن می‌بـرد.

®Vamac یک علامت تـجاری ثبـت شده در پلیمرهای اجرایی DuPont می‌باشد.  

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄ اوزون، شرایط جوی، آب‌و‌هوایی و هوای داغ

◄ سیـالات انتـقال اتـوماتیک ( ATF ) و سیالات هدایتگر نیرو

◄ آب

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄ کتون‌ها

◄ سوخت‌ها

◄ روغن‌های ترمز

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
05 نوامبر 2023
0

لیست قیمت کیت های خودرویی

کیت های خودرویی به صورت کامل بسته بندی شده و با قیمت بسیار رقابتی دارای حداقل تعداد برای خرید می باشند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید

مهر و موم‌های V (V-seals)
admin-omid
05 سپتامبر 2023
0

کاربرد مهر و موم های V (وی سیل) چیست؟

مهر و موم‌های V (V-seals) ، به عنوان یک نوع آب بندی، در سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند تا از ورود ذرات خارجی، نشت آب و مواد غیرمطلوب به داخل سیستم جلوگیری کنند. این نوع آب بندی به شکل حلقه‌ای با مقطع معمولاً مثلثی یا V شکل طراحی شده‌اند. کاربردهای مهر و موم‌های V عبارتند از: 1. سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک: در این نوع سیستم‌ها، مهر و موم‌های V برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم ...