نوشته شده توسط admin_ilkhani
24 اکتبر 2022
0

اتلین/ الاستومراکریلیک  ( ®AEM, VAMC )

(®AEM, VAMC )

متریال AEM

اتلین/ الاستومراکریلیک، کوپلیمری از اتلین و متیل آکریلات به اضافه‌ی مقدار کوچکی از محل پخت مونومر است که شامل مشتقات کربوکسیل اسید می‌باشد. AEM لاستیکی محکم، با تراکم کم، همراه با مقاومت عالی در برابر دمای بالا، روغن‌های معدنی‌داغ، سیالات و آبگیـر‌ها می‌باشد.  انعطاف‌پذیری در دمای پایین و خواص مکانیکی بهتری نسبت به ACM دارد، اما در روغن آنلین کم ( مثل روغنASTM شماره 3 ) و حلال‌های قطبی مقاومت خوبی ندارد. AEM  معمولا برای کاربردهایی انتخاب می‌شود که درخواست عملکرد بهتری در برابـر لاستیک‌های نیتریل و نئوپرین دارند یا خواستار کاهش هزینه نسبت به الاستومرهایی مثل HNBR, FKM  که دارای هزینه‌ی بالاتری هستند، می‌باشند. معمولا در صنعت اتومبیل‌سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم پخت- پخته شده با آمین

اجزای استاندارد AEM بر اساس سیستم جوش دادن آمین می‌باشد.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

◄ AEM انـعطاف‌ پذیــری و مقـاوم خـوبی در برابر پارگی سایـش و  تـراکــم دارد و معمـولا در لبـه‌ی سیـل‌های شفت، مخـصوصا در سیـالات انتــقال اتوماتیک استفاده می‌شود.

◄ کامپاند ویژه‌ی Vamac® می‌تواند باعث ارتقای مقاومت روغـن گردد، اما بعضی از خـواص آن در دمــای پایین را از بیـن می‌بـرد.

®Vamac یک علامت تـجاری ثبـت شده در پلیمرهای اجرایی DuPont می‌باشد.  

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄ اوزون، شرایط جوی، آب‌و‌هوایی و هوای داغ

◄ سیـالات انتـقال اتـوماتیک ( ATF ) و سیالات هدایتگر نیرو

◄ آب

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄ کتون‌ها

◄ سوخت‌ها

◄ روغن‌های ترمز

بلاگ های مرتبط

>
admin_shakeri
30 اکتبر 2022
0

خرید جعبه اورینگ اینچی و میلی متری

به طور کلی می توان گفت اورینگ یکی از قطعات بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف به حساب می‌آید که در ابعاد و همچنین اندازه های مختلف از جنس های گوناگونی تولید می شود.   به همین علت برای نگهداری از انواع اورینگ و همچنین به دلیل دسترسی راحت تر به آن توصیه می‌شود تا از جعبه مخصوص استفاده شود. با توجه به تنوع بالای اورینگ ها جعبه اورینگ نیز دارای مختلفی است و تعمیرکاران باید با توجه به جنس و ...

اورینگ NBR
admin_shakeri
30 اکتبر 2022
0

اورینگ NBR و سیلیکون رنگی

آب بندی سیستم یکی از مهمترین مواردی است که در حین ساخت ماشین آلات و تجهیزات مختلف نیاز است تا مورد توجه قرار بگیرد برای این کار می‌توان از روش‌های مختلفی مثل لحیم کاری و جوشکاری استفاده نمود ولی متاسفانه این  روش ها همیشه کارآمد نیستند. لذا یکی از ساده ترین کارها  برای آب بندی ماشین آلات استفاده از یک ماده نرم و منعطف می باشد که درون یک قطعه فلزی قرار میگیرد و با پوشاندن فضاهای خالی عمل آب ...