نوشته شده توسط admin_ilkhani
24 اکتبر 2022
0

لاستیک نیتریل هیدروژن شده ( HNBR )

( HNBR )

نیتریـل‌های هیدروژنه ( HNBR ) یک پلیمر مصنوعی است که از طریق اشباع شدن پیونـدهای دوگانـه در بـخش‌های بوتادیـن به‌دست‌آمده و همچنین بـه‌نام HSN ( نیتریل فراسیر شده ) نامیده می‌شود. این فرایند مخصوص هیدروژناسیون، تعداد زیادی از پیونـدهای دوگانه در زنجیـره اصلی پلیمر NBR را کاهش می‌دهد، بدین ترتیب HNBR دارای مقاومت در برابر گرمای زیاد، اوزون و مواد شیمیایی می‌باشد همچنین مشخصات مکانیکی بیشتری از نیتریل استاندارد ( RBN ) را دارا می‌باشد. جهت خرید اورینگ و پکینگ کلیک کنید.

محتــوای اکریلونیتریل

مشابـهNBR، سطـح‌های مختلفی از مقدار اکـریلونیتـریل ( CAN ) در پلیـمرهای متفاوت HNBR وجود دارد. مقدار ACN میتواند از%17 تا %49 متفاوت باشد. مقدار کمتر ACN خـواص بیشتـری در دمای پایین دارد اما در روان کننـده‌های قطبی و سیالات ضعیف‌تر است. مقدار بیشتر ACN خـواص کمتری در دمای پایین دارد اما مقاومت آن در برابر سوخت‌ها و روان‌کننده‌های قطبی قوی‌تر می‌شود. HNBR استاندارد معمولا دارای %36 ACN است.

سیستم پخت – پخت پراکسید

HNBR معمولا برای کامپاندهای استاندارد این شرکت پخته شده با پراکساید هستند. همچنین می‌تواند برای بهتر شدن خاصیت انعطاف‌پذیری در سیستم حرکتی ( داینامیک )، با گوگرد پخته شود اما مقاومت حرارتی کاهش، و منجر به تضعیف تراکم می‌گردد.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

◄ سطح داخلی HNBR به منظور سهولت در نـصب و کاهـش اصطکــاک در کاربــردهای حرکتی ( داینامیک ) روانکاری می‌شود.

◄HNBR تنـها می‌تواننـد با عنــاصر «لیست سفــید» فـرمـول‌بنـدی شـونـد، همانـگونـه که در لیست ( 177/2600 21.CFR مجوعه مقـررات سازمـان‌های دولـت فـدرال ایالات مـتــحده آمـریـکا ) مشـخـص شـــده بــرای مصارفی‌که الاستـومر با غذا یا آشامیدنـی‌ها در تماس قرار می‌گیرد.

◄HNBR معمـولا در سیستـم تهویـه اتـومبیل ( کولـر ) بـکار بـرده می‌شونـد در جایی کـه گاز کولـر R134a یا خنـک کننـده‌های جدیـد بـرای حفـاظت محیط‌زیست مثل R744, R507, R410a, R404a, R401a استفـاده می‌شـود.

◄HNBR همچنیـن در سیستـم شفـت اتـومبیل بـه دلیـل مقـاومت بـالایی کـه در برابر سایش دارند، استفاده می‌شوند.

◄در چـاه‌های عمیـق‌تـر نفتـی بـه مـواد مقـاوم‌تـری در برابـر حـرارت نیـازمنـدیم که جـهت نـفـت خـام، سـولفیـد هیـدروژن، بـخار و رفـع فـشار مـواد منـفجـره، ترکیبات ( کامانـدهای ) ویـژه‌ی HNBR بسیـار منـاسب است.

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
05 نوامبر 2023
0

لیست قیمت کیت های خودرویی

کیت های خودرویی به صورت کامل بسته بندی شده و با قیمت بسیار رقابتی دارای حداقل تعداد برای خرید می باشند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید

مهر و موم‌های V (V-seals)
admin-omid
05 سپتامبر 2023
0

کاربرد مهر و موم های V (وی سیل) چیست؟

مهر و موم‌های V (V-seals) ، به عنوان یک نوع آب بندی، در سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند تا از ورود ذرات خارجی، نشت آب و مواد غیرمطلوب به داخل سیستم جلوگیری کنند. این نوع آب بندی به شکل حلقه‌ای با مقطع معمولاً مثلثی یا V شکل طراحی شده‌اند. کاربردهای مهر و موم‌های V عبارتند از: 1. سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک: در این نوع سیستم‌ها، مهر و موم‌های V برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم ...