نوشته شده توسط admin_ilkhani
25 اکتبر 2022
0

لاستیک اتلینپروپیلن ( EPDM, EPR )

( EPDM, EPR )

کوپلیمری از اتلین و پروپیلن و بعلاوه، ترپلیمری از اتیلن و پروپیلن به همراه مقدار کمی از مونومر سوم است ( معمولا بکدیولفین ) که در واقع اجازه ولکانیزاسیون ( حرارت دادن ) با گوگرد را صادر می‌کند. لاستیک اتیلنپروپیلن، عموما از مقاومت فوق العاده ای نسبت به اوزون، نـور‌خورشید و هوا بـرخورداراستوانعطاف‌پذیری خوبی دردمای پایین از خود نشان می‌دهد، همچنین مقاومت شیمیایی مناسب ( بسیاری از اسیدهای رقیق و قلیایـی، حلال‌های قطبی ) و خاصیت عایق الکتریکی مناسبی نیز دارد. جهت خرید اورینگ و پکینگ کلیک کنید.

سیستم پختپخت گوگردی در برابر پخت پراکسیدی

◄EPDM استانـدارد، معمولا پخت گوگردی دارد. لازم بـذکر است، تـرکیباتی که از سیـستـم پـخت گوگردی بهره برده‌اند؛ خاصیت انعطاف‌پذیری بهتری دارنـد، اما تمایـل بیشتـری بـرای سفـت شـدن و فـشرده‌سازی ضعیف در دمـای بالا دارد.

◄ EPDM با پـخت پـراکسیدی از مقاومت بهتری در برابر گرما برخوردار و دارای تراکم کمتری می‌باشد. همچنـین برای استـفاده طولانـی مدت خصوصا در سیستم‌های لوله ای ( شلنگی ) در صنعت ساختمانی منـاسب‌انـد. اما در عیـن حال در تـولید، گـران‌تر و دشوار‌تر از پخت گوگردی است.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

 ◄غالبا سطح داخلی EPDM به‌ منظور سهولت در  نـصب یا کاهش اصطکاک ‌بـرای‌ مـصارف‌ حـرکتی (داینامیک)، روان‌کاری شده است.

◄EPDM تنها می‌تـواند با عناصر « لیست سفید » فـرمـول‌ بنـدی‌ شود، همان ‌گـونـه که در لیـست 21.CFR177/2600 ( مجموعه ‌مقررات سازمان‌های دولت فـدرال ایالات متـحده آمریکا ) مشخص شده برای مـصارفی که الاستـومر با غذا یاآشامیـدنی‌ها در تماس قرار می‌گیرد.

◄EPDM می‌تواند برای‌دریافت تاییدیه توسط‌ بنیاد مـلی‌بهداشت ( NSF ) بـرای استـفاده در مـصارف آب آشامیدنی ارائه شود.

◄EPDM معمولا در سیستم تـهویه هوای اتومبیل ( کولـر ) استـفاده می‌شوند در جـایی‌که گاز‌ کولر R134a  و روان کننده‌های POE یا PAG و خنک کننده جدید برای محافظت از محیط R744 مورد استفاده قرار می‌گیرد. EPDM در سیستم تـهویه هوا ( کولر ) R744 نیازمند مقاومت فوق العاده‌ای در برابر رفع فشار انفجاری در هیـدروژن‌ دی‌اکسید در فشار و دمای بالا است.

◄EPDM معمـولا در فـسفات‌استـر در دستـه‌ی سیالات هیدرولیکی استفاده می‌شوند.

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄الکل‌ها

◄ سیال ( روغن ) ترمز اتومبیل

◄ کتون‌ها

◄ اسید‌های رقیق و بازها

◄روغن‌های سیلیکونی و گریس‌ها

◄بخار تا 400 درجه فارنهایت

◄آب

◄سیال‌های هیدرولیکی بر پایه فسفات استر – ®Skydrol

◄اوزون، کهنه شدن و آب و هوا

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄ هیدروکربن‌های آلیفاتیک و آروماتیک

◄ روان کننده‌هایی بر پایه دی استر

◄ حلال‌های هالوژنه

◄ روغن‌های حاصل از نفت‌خام و گریس‌ها

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
01 مه 2024
0

کانال تلگرام سیل گستر

مفتخریم به حضور برسانیم از این پس شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی تلگرام دنبال نمایید. http://t.me/sealgostar   برای مشاهده انواع اورینگ کلیک کنید.

admin-salari
23 آوریل 2024
0

قیمت کیت

  به اطلاع میرساند  قیمت کیت اورینگ های تایوانی به روز شد.برای مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید: https://drive.google.com/file/d/1Ml-d6pNj-GHlDhwvRep4kr5m6WhOe1G8/view?usp=drive_link کسب اطلاعات بیشتر در مورد اورینگ.