نوشته شده توسط admin_ilkhani
25 اکتبر 2022
0

لاستیک اتلینپروپیلن ( EPDM, EPR )

( EPDM, EPR )

کوپلیمری از اتلین و پروپیلن و بعلاوه، ترپلیمری از اتیلن و پروپیلن به همراه مقدار کمی از مونومر سوم است ( معمولا بکدیولفین ) که در واقع اجازه ولکانیزاسیون ( حرارت دادن ) با گوگرد را صادر می‌کند. لاستیک اتیلنپروپیلن، عموما از مقاومت فوق العاده ای نسبت به اوزون، نـور‌خورشید و هوا بـرخورداراستوانعطاف‌پذیری خوبی دردمای پایین از خود نشان می‌دهد، همچنین مقاومت شیمیایی مناسب ( بسیاری از اسیدهای رقیق و قلیایـی، حلال‌های قطبی ) و خاصیت عایق الکتریکی مناسبی نیز دارد. جهت خرید اورینگ و پکینگ کلیک کنید.

سیستم پختپخت گوگردی در برابر پخت پراکسیدی

◄EPDM استانـدارد، معمولا پخت گوگردی دارد. لازم بـذکر است، تـرکیباتی که از سیـستـم پـخت گوگردی بهره برده‌اند؛ خاصیت انعطاف‌پذیری بهتری دارنـد، اما تمایـل بیشتـری بـرای سفـت شـدن و فـشرده‌سازی ضعیف در دمـای بالا دارد.

◄ EPDM با پـخت پـراکسیدی از مقاومت بهتری در برابر گرما برخوردار و دارای تراکم کمتری می‌باشد. همچنـین برای استـفاده طولانـی مدت خصوصا در سیستم‌های لوله ای ( شلنگی ) در صنعت ساختمانی منـاسب‌انـد. اما در عیـن حال در تـولید، گـران‌تر و دشوار‌تر از پخت گوگردی است.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

 ◄غالبا سطح داخلی EPDM به‌ منظور سهولت در  نـصب یا کاهش اصطکاک ‌بـرای‌ مـصارف‌ حـرکتی (داینامیک)، روان‌کاری شده است.

◄EPDM تنها می‌تـواند با عناصر « لیست سفید » فـرمـول‌ بنـدی‌ شود، همان ‌گـونـه که در لیـست 21.CFR177/2600 ( مجموعه ‌مقررات سازمان‌های دولت فـدرال ایالات متـحده آمریکا ) مشخص شده برای مـصارفی که الاستـومر با غذا یاآشامیـدنی‌ها در تماس قرار می‌گیرد.

◄EPDM می‌تواند برای‌دریافت تاییدیه توسط‌ بنیاد مـلی‌بهداشت ( NSF ) بـرای استـفاده در مـصارف آب آشامیدنی ارائه شود.

◄EPDM معمولا در سیستم تـهویه هوای اتومبیل ( کولـر ) استـفاده می‌شوند در جـایی‌که گاز‌ کولر R134a  و روان کننده‌های POE یا PAG و خنک کننده جدید برای محافظت از محیط R744 مورد استفاده قرار می‌گیرد. EPDM در سیستم تـهویه هوا ( کولر ) R744 نیازمند مقاومت فوق العاده‌ای در برابر رفع فشار انفجاری در هیـدروژن‌ دی‌اکسید در فشار و دمای بالا است.

◄EPDM معمـولا در فـسفات‌استـر در دستـه‌ی سیالات هیدرولیکی استفاده می‌شوند.

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄الکل‌ها

◄ سیال ( روغن ) ترمز اتومبیل

◄ کتون‌ها

◄ اسید‌های رقیق و بازها

◄روغن‌های سیلیکونی و گریس‌ها

◄بخار تا 400 درجه فارنهایت

◄آب

◄سیال‌های هیدرولیکی بر پایه فسفات استر – ®Skydrol

◄اوزون، کهنه شدن و آب و هوا

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄ هیدروکربن‌های آلیفاتیک و آروماتیک

◄ روان کننده‌هایی بر پایه دی استر

◄ حلال‌های هالوژنه

◄ روغن‌های حاصل از نفت‌خام و گریس‌ها

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
05 نوامبر 2023
0

لیست قیمت کیت های خودرویی

کیت های خودرویی به صورت کامل بسته بندی شده و با قیمت بسیار رقابتی دارای حداقل تعداد برای خرید می باشند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید

مهر و موم‌های V (V-seals)
admin-omid
05 سپتامبر 2023
0

کاربرد مهر و موم های V (وی سیل) چیست؟

مهر و موم‌های V (V-seals) ، به عنوان یک نوع آب بندی، در سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند تا از ورود ذرات خارجی، نشت آب و مواد غیرمطلوب به داخل سیستم جلوگیری کنند. این نوع آب بندی به شکل حلقه‌ای با مقطع معمولاً مثلثی یا V شکل طراحی شده‌اند. کاربردهای مهر و موم‌های V عبارتند از: 1. سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک: در این نوع سیستم‌ها، مهر و موم‌های V برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم ...