نوشته شده توسط admin_ilkhani
25 اکتبر 2022
0

لاستیک اتلینپروپیلن ( EPDM, EPR )

( EPDM, EPR )

کوپلیمری از اتلین و پروپیلن و بعلاوه، ترپلیمری از اتیلن و پروپیلن به همراه مقدار کمی از مونومر سوم است ( معمولا بکدیولفین ) که در واقع اجازه ولکانیزاسیون ( حرارت دادن ) با گوگرد را صادر می‌کند. لاستیک اتیلنپروپیلن، عموما از مقاومت فوق العاده ای نسبت به اوزون، نـور‌خورشید و هوا بـرخورداراستوانعطاف‌پذیری خوبی دردمای پایین از خود نشان می‌دهد، همچنین مقاومت شیمیایی مناسب ( بسیاری از اسیدهای رقیق و قلیایـی، حلال‌های قطبی ) و خاصیت عایق الکتریکی مناسبی نیز دارد. جهت خرید اورینگ و پکینگ کلیک کنید.

سیستم پختپخت گوگردی در برابر پخت پراکسیدی

◄EPDM استانـدارد، معمولا پخت گوگردی دارد. لازم بـذکر است، تـرکیباتی که از سیـستـم پـخت گوگردی بهره برده‌اند؛ خاصیت انعطاف‌پذیری بهتری دارنـد، اما تمایـل بیشتـری بـرای سفـت شـدن و فـشرده‌سازی ضعیف در دمـای بالا دارد.

◄ EPDM با پـخت پـراکسیدی از مقاومت بهتری در برابر گرما برخوردار و دارای تراکم کمتری می‌باشد. همچنـین برای استـفاده طولانـی مدت خصوصا در سیستم‌های لوله ای ( شلنگی ) در صنعت ساختمانی منـاسب‌انـد. اما در عیـن حال در تـولید، گـران‌تر و دشوار‌تر از پخت گوگردی است.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

 ◄غالبا سطح داخلی EPDM به‌ منظور سهولت در  نـصب یا کاهش اصطکاک ‌بـرای‌ مـصارف‌ حـرکتی (داینامیک)، روان‌کاری شده است.

◄EPDM تنها می‌تـواند با عناصر « لیست سفید » فـرمـول‌ بنـدی‌ شود، همان ‌گـونـه که در لیـست 21.CFR177/2600 ( مجموعه ‌مقررات سازمان‌های دولت فـدرال ایالات متـحده آمریکا ) مشخص شده برای مـصارفی که الاستـومر با غذا یاآشامیـدنی‌ها در تماس قرار می‌گیرد.

◄EPDM می‌تواند برای‌دریافت تاییدیه توسط‌ بنیاد مـلی‌بهداشت ( NSF ) بـرای استـفاده در مـصارف آب آشامیدنی ارائه شود.

◄EPDM معمولا در سیستم تـهویه هوای اتومبیل ( کولـر ) استـفاده می‌شوند در جـایی‌که گاز‌ کولر R134a  و روان کننده‌های POE یا PAG و خنک کننده جدید برای محافظت از محیط R744 مورد استفاده قرار می‌گیرد. EPDM در سیستم تـهویه هوا ( کولر ) R744 نیازمند مقاومت فوق العاده‌ای در برابر رفع فشار انفجاری در هیـدروژن‌ دی‌اکسید در فشار و دمای بالا است.

◄EPDM معمـولا در فـسفات‌استـر در دستـه‌ی سیالات هیدرولیکی استفاده می‌شوند.

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄الکل‌ها

◄ سیال ( روغن ) ترمز اتومبیل

◄ کتون‌ها

◄ اسید‌های رقیق و بازها

◄روغن‌های سیلیکونی و گریس‌ها

◄بخار تا 400 درجه فارنهایت

◄آب

◄سیال‌های هیدرولیکی بر پایه فسفات استر – ®Skydrol

◄اوزون، کهنه شدن و آب و هوا

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄ هیدروکربن‌های آلیفاتیک و آروماتیک

◄ روان کننده‌هایی بر پایه دی استر

◄ حلال‌های هالوژنه

◄ روغن‌های حاصل از نفت‌خام و گریس‌ها

بلاگ های مرتبط

>
admin_shakeri
30 اکتبر 2022
0

خرید جعبه اورینگ اینچی و میلی متری

به طور کلی می توان گفت اورینگ یکی از قطعات بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف به حساب می‌آید که در ابعاد و همچنین اندازه های مختلف از جنس های گوناگونی تولید می شود.   به همین علت برای نگهداری از انواع اورینگ و همچنین به دلیل دسترسی راحت تر به آن توصیه می‌شود تا از جعبه مخصوص استفاده شود. با توجه به تنوع بالای اورینگ ها جعبه اورینگ نیز دارای مختلفی است و تعمیرکاران باید با توجه به جنس و ...

اورینگ NBR
admin_shakeri
30 اکتبر 2022
0

اورینگ NBR و سیلیکون رنگی

آب بندی سیستم یکی از مهمترین مواردی است که در حین ساخت ماشین آلات و تجهیزات مختلف نیاز است تا مورد توجه قرار بگیرد برای این کار می‌توان از روش‌های مختلفی مثل لحیم کاری و جوشکاری استفاده نمود ولی متاسفانه این  روش ها همیشه کارآمد نیستند. لذا یکی از ساده ترین کارها  برای آب بندی ماشین آلات استفاده از یک ماده نرم و منعطف می باشد که درون یک قطعه فلزی قرار میگیرد و با پوشاندن فضاهای خالی عمل آب ...