نوشته شده توسط admin_ilkhani
25 اکتبر 2022
0

فلوئوروکربن( ™FPM, FKM, Viton )

( FPM, FKM, Viton™ )

فـلوئـوروکـربن، لاستـیکی شناخته شده با عملکرد عالـی می‌باشد و بطور ویـژه مقـاومت فـوق العاده‌ای نسبـت بـه دمـای بالا، اوزون، آب ‌و هوا، اکسیـژن، روغـن‌های معدنـی، سـوخـت‌ها، سـیال‌های هیدرولیکی، آروماتیک‌ها و خیلی از حلال‌های آلـی و شیمیایی دارد.

محتــوای فلـورین:

سیستم چسبندگی وایتـون در مدل عمومی ( مدلA، %66 فلورین )، مدل فلورین بـه مقـدار متـوسط ( B مـدل GBL، 67~68/5% فلـورین )، مدل فلـورین زیاد ( F مـدلGF،  %70 فلـورین ) مـدل پیـشرفتـه انـعطاف‌پـذیـر دردمای‌پایین (GFLT-GLT) و مقاومت فـوق‌العاده در برابر حلال‌ها و مواد شیمیایی بیشتر ( Viton™ Etp Extreme ) ما همچنین می‌توانیم قطعاتی را که مقاومت‌عالی در برابر اسیدها و بازها دارند تامین کنیم گه ساخته شده توسط ®AFLAS هستند.

سیستم پختپخت ‌بیسفنول دربرابر پخت پراکساید

◄تـرکیبـات FKM استانـدارد، از پـخت بیـسفنول بـهره برده‌اند. ترکیبات FKM با پخت پراکساید در مقایسه با پخت بیسفنول، مقاومت بهتـری را در برابـر محلول اسیـدی و  می‌توانـد جایگزیـن پـخت لیـثارژ بـکار رفتـه در محلول اسیـدی شود.در بـعضی از روان کننـده‌ها، اضافـه کردن کمی آمیـد یا آمینـه‌ی آلـی و انتـخاب سیـستـم پـخت پـراکساید وایتـون، بهتـر از سیستـم پخت وایتـون، بهتر از سیستـم پـخت بیـسفنول خواهد بود.

دیگر گوناگونی‌های رایج:

◄ FKM می‌تـواند بــرای کـسب تایـیـدیه بـه  آزمایـشگاه‌های تحت لیسانس ( UL ) به منظور استـفاده در مـصارفـی که در UL157 تعیین شـده، ارائــه شـود ( بـه منـظور استـفاده در  مـصارفی کـه در UL157 کـاربــرد دارد FKM می‌تواند‌برای کسب‌ تاییدیه به آزمایشگاه‌های تحت لیسانس ( UL ) ارائه گردد.)

◄FKM نسبـت به دمای بـالا، روغـن، حلال، شـعله، تابـش، مـواد شیمیایی و آب و هـوا مقـاومـت فــوق العاده‌ای دارد و معمـولا در خــودرو‌سازی، فراینـد شیمیایی، هـوا‌فضا و بسیـاری از صنایـع به کار گرفته می‌شود.

◄شـعله، تابـش، مـواد شیمیایی و آب و هـوا مقـاومـت فــوق العاده‌ای دارد و معمـولا در خــودرو‌سازی، فراینـد شیمیایی، هـوا‌فضا و بسیـاری از صنایـع به کار گرفته می‌شود.

◄وایتون  GLT بطور گسترده در محدوده‌ی حرارتی منفی 40 درجه سانتیگراد تا مثبت 150درجه سانتیگراد مـورد استـفاده قرار می‌گیرد و مقاومت فـوق العاده‌ای نسبت به روغـن‌های پـرحرارت نـوع HST دارد که  معمولادر صتعت هوا و فضا استفاده می‌شود.

◄وایتون ETP معمولا در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

◄در بـعضی سوخت‌هایی که متانـول‌های مختلفی بـه آن‌ها اضافه شده، ( وایتـون نوعF و نوع B ) بیـشتر قابل استفاده هستند نسبت به نوعA و خصوصا نوعF، اگر دمای پایین‌تری مورد نیاز باشدGFLT و GBLT قابل استفاده خواهند بود.

◄AFLAS ( TFE / پـلیـمـرپـروپـلیـن ) ساختار بهتری دارد و در برابر بـخار مقاومت بهتری نسبت به وایتون‌های عمومی دیگر دارد.همچنین می‌تواند در آمین، آمید و بعضی از ساختارها مورد استفاده قرار گیرد.

◄™Viton یک نـشان تـجاری ثبت شده برای شرکت فـلورو الاستـومـر شرکت CHEMOURS است.

◄®AFLAS نشان تـجاری ثبت شده برای شرکت مـواد شیمیایی AGC است.

در مــوارد زیــر عملکــرد خـوبی دارد:

◄محصولات نفتـی

◄سوخت یا ترکیب آن با متانـول یا اتانـول

◄دیـزل یا تـرکیب آن با بیـودیـزل

◄روغـن معدنـی و گریـس

◄روغـن سیلیکـون و گریـس

◄خـلا زیاد

◄اوزون، آب و هـوا و هـوای با دمای بالا

◄اسیـد قـوی

در مـــوارد زیــر عملکــرد خــوبی نــدارد:

◄کتون‌ها

◄اسیدهای آلی با وزن مولکولی پایین ( اسید فرمیک و اسید استیک )

◄بـخار فـوق العاده داغ

◄استـرها و اترهای با وزن مولکولی بسیار پایین

◄سیـال‌های هیـدرولیکـی بـر پایـه

   فـسفات استـر – ®Skydrol

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
05 نوامبر 2023
0

لیست قیمت کیت های خودرویی

کیت های خودرویی به صورت کامل بسته بندی شده و با قیمت بسیار رقابتی دارای حداقل تعداد برای خرید می باشند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید

مهر و موم‌های V (V-seals)
admin-omid
05 سپتامبر 2023
0

کاربرد مهر و موم های V (وی سیل) چیست؟

مهر و موم‌های V (V-seals) ، به عنوان یک نوع آب بندی، در سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند تا از ورود ذرات خارجی، نشت آب و مواد غیرمطلوب به داخل سیستم جلوگیری کنند. این نوع آب بندی به شکل حلقه‌ای با مقطع معمولاً مثلثی یا V شکل طراحی شده‌اند. کاربردهای مهر و موم‌های V عبارتند از: 1. سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک: در این نوع سیستم‌ها، مهر و موم‌های V برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم ...