اورینگ متری سیلیکون
نوشته شده توسط admin_ayyar
30 اکتبر 2022
0

اورینگ متری سیلیکون

 به طور کلی می‌توان گفت اورینگ به رینگ لاستیکی و پلاستیکی اطلاق می شود که سطح مقطع آن دایره بوده و به صورت یک مدار بسته در حالت دینامیک و استاتیک  استفاده می شود.او ینگ سیلیکونی نیز نوع دیگری از اورینگ ها محسوب می‌شود که بنابر جنسش  پلی دی متیل سیلو کسان شناخته می شود.

این نوع از سیلیکون مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و حرارت از خود نشان می دهند تا جایی که این امر موجب شده قیمت نسبتاً بالای این اورینگ ها نادیده گرفته شود و در صنایعی که حرارت زیاد است از این نوع از اورینگ استفاده شود.

 معرفی اورینگ متری سیلیکون

 به طور کلی می‌توان گفت تولید اورینگ سیلیکونی به روش های مختلفی انجام می شود. روش های تولید سیلیکون می تواند از روش اکستروژن و قالب گیری تزریقی و همچنین قالب گیری با فشار و قالب گیری انتقالی باشد.

در واقع می توان گفت در تاریخچه تولید مواد سیلیکونی چنین آمده است که برای اولین بار یک فرد سوئیسی به نام الوند برگ در سال ۱۸۹۶ موفق به تولید متریال سیلیکون شد. لازم به ذکر است که دولت آمریکا در جنگ جهانی دوم اورینگ سیلیکونی را به عنوان یک محصول بسیار مهم در استفاده های جنگی معرفی کرد.در واقع با این فرصت حق تولید آن را به سازمان ها  اعطا نمود.

 دو نوع اورینگ حلقه ای و متری در حال حاضر تولید می شود. اکثراً اورینگ های حلقه های لاستیکی دارای سطح مقطع گرد و در سایزهای استاندارد  در بازار وجود دارند و عمده مصرف آنها در پکیج های دیواری و ماشین ها و صنایع نفت و گاز و همچنین ماشین های صنعتی و شفت ها می باشد. ولی در بعضی از مواقع سایز اورینگ و ضخامت آن بسته به عملکرد افزایش می یابد و اندازه آن با قطر سیلندر و پیستون متناسب می شود. به طور کلی می توان گفت که اگر سایز اورینگ ها با اندازه قطر سیلندر و پیستون هماهنگی نداشته باشد می‌توان از اورینگ های مدار باز یا متری استفاده کرد. این اورینگ ها با چسب های مخصوص به اورینگ های مداربسته  تبدیل می شوند.

لازم به ذکر است اورینگ های متری در دو نوع گرد و چهارگوش در بازار موجود هستند که اورینگ متری سیلیکون از سایز دو تا سایز ۲۰  وجود دارد.

 لازم به توضیح بیشتر است که اورینگ های متری در بخشهای استاتیکی یا به عبارتی در بخشهای ثابت و بدون حرکت استفاده می شوند .این اورینگ ها  توانایی تحمل فشار یا حرکت را در بخش های دینامیکی ندارند مخصوصاً در مواقعی که تحت عنوان اورینگ مداربسته استفاده می شوند.

 کاربرد اورینگ متری سیلیکون

از مهمترین کاربردهای اورینگ متری سیلیکون می توان به پکینگ یا اتصال حلالی اشاره کرد. اورینگ سیلیکونی در واقع یک درز گیر مکانیکی و حلقه لاستیکی با سطح مقطع گرد و هلالی می باشد که برای قرار گرفتن درشیارها و همچنین تحت فشار بودن در یک یا چند نقطه مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع اورینگ ها کار آب بندی را در محل اتصال انجام می دهند.

به طور کلی می‌توان گفت رایج‌ترین نوع آب بندی مورد استفاده در طراحی ماشین آلات و همچنین در صنایع نوع اورینگ سیلیکونی می باشد.

 لازم به ذکر است اورینگ سیلیکونی را میتوان در کارخانجات ساخت قطعات خودرو و همچنین در مراکز پزشکی اورینگ های ارتودنسی و ایمپلنت و همچنین در صنایع پوشاک و لوازم ورزشی و صنعت نفت و گاز و صنعت برق و اتصالات در مصارف آب و فاضلاب و مواردی نظیر لوازم خانگی و کارخانجات سیمان و مواد شیمیایی استفاده نمود.

 ویژگی اورینگ متری سیلیکون

 از مهمترین خواص اورینگ متری سیلیکون می توان به حل پذیری در حلال های عالی و همچنین حل ناپذیری در آب و الکل و بی اثری شیمیایی و خواص بالای دی الکتریک و همچنین اشتغال پذیری نسبتا پایین و گرانروی کم اشاره داشت.

تمامی موارد بالا دلایل محکمی هستند بر توجیه و بصرفه بودن اورینگ های سیلیکونی در مقایسه با دیگر انواع اورینگ ها که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از خرید اورینگ بهتر از مشخصات آن را به درستی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به بهترین نحو و در مناسب ترین مکان آن را استفاده کنید. 

چرا اورینگ سیلیکونی در بازار اورینگ نسوز نام گرفت؟

 یکی از بارزترین ویژگی های اورینگ سیلیکونی مقاومت بالای آن در برابر درجه حرارت شدید و همچنین اشعه ماورا بنفش و رشد قارچی و گاز اوزون و جو می باشد. لازم به ذکر است که این اورینگ حرارت مستقیم را تاب نمی آورد و تحمل این نوع از اورینگ ها در برابر حرارت خشک می باشد همین تحمل بالای این نوع از اورینگ ها در برابر حرارت خشک سبب شده تا اورینگ های سیلیکونی به اورینگ های نسوز شناخته شوند. 

سفارش اورینگ متری سیلیکون

در واقع می‌توان گفت اورینگ های اصلی و باکیفیت پس از مدتی که کار می کنند و در مواجهه با مایعات گازوئیل و روغن کیفیت خود را از دست نمی دهد. اگرچه نگران تشخیص جنس اورینگ هستید راهکارهایی وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید برای مثال برای اینکه یک اورینگ نسوز با کیفیت را از اورینگ معمولی تشخیص دهید لازم است تا مقداری اورینگ را بکشید اگر سطح اورینگ به حالت اولیه خود بازگشت جنس اورینگ اصلی و نسوز میباشد که به حالت اولیه خود برنگشت و یا عبارتی حالت اولیه خود را از دست داد اورینگ تقلبی است.

لازم است دقت کنید اگر اورینگ های معمولی و بی کیفیت را مقداری بکشید متوجه خلل و سوراخ هایی در سطح آن خواهید شد .همچنین این اورینگ ها بلافاصله حالت اولیه خود را از دست میدهند. همین تست ساده می تواند  به شما در انتخاب یک اورینگ اصلی کمک کند.

بلاگ های مرتبط

>
admin-salari
01 مه 2024
0

کانال تلگرام سیل گستر

مفتخریم به حضور برسانیم از این پس شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی تلگرام دنبال نمایید. http://t.me/sealgostar   برای مشاهده انواع اورینگ کلیک کنید.

admin-salari
23 آوریل 2024
0

قیمت کیت

  به اطلاع میرساند  قیمت کیت اورینگ های تایوانی به روز شد.برای مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید: https://drive.google.com/file/d/1Ml-d6pNj-GHlDhwvRep4kr5m6WhOe1G8/view?usp=drive_link کسب اطلاعات بیشتر در مورد اورینگ.